معماری سبز

    —         —    

ارتباط با ما     —     لینک دانلود

Are there similar articles معماری سبز available on this site? - آبادان دانلود » {آبادان دانلود}

آبادان دانلود: اگر توانایی نوشتن پایان نامه راجع به معماری سبز را ندارید، آن را به ما بسپارید. » {آبادان دانلود}

Make an editable version معماری سبز from us. ... آبادان دانلود - (آبادان دانلود)

معماری سبز 41 ص

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 41

معماری سبز

معماری سبز برخاسته از معماری پایدار و توسعه پایدار بوده که این نیز ناشی از نیاز انسان امروز در مقابل پیامدهای سوء جهان صنعتی و مصرفی عصر حاضر است. حفظ و حراست از منابع طبیعی جهان، مصونیت از آلودگی هوا و سایر آلودگی های محیطی، حفاظت از لایه ازن، بهداشت جسمی و روانی، آینده بشریت و.. از موضوعاتی است که در این راستا مطرح بوده و ضرورت آن به عنوان یک وظیفه جهانی روز به روز آشکارتر می شود.

/

تاریخچه معماری سبز در ایران

دوره اول از سال 57-47: این دوره مصادف بود با اواخردوره’ مدرنیسم. از این دوره بود که جریان مدرنیست نیز یک گرایش تاریخی پیدا کرده بود. با کارهای نادر اردلان و کامران دیباکه درایران سعی در زنده کردن معماری ایران داشتند این روند در ایران نیز پیش میرفت. فعالیت میرمیران نیز در این دوره بی تا’ثیر از جریانات روز نبود. کارهای اونشا ن دهنده’ تا’ثیر پذیری ی از معماری سنتی گذشته است. تا’ثیری که کارهای شهرسازیایشان از شهرهای گذشته گرفتند را می توان در نوع محله بندی سنتی ایشان ویا ایجادگره ها در بین مسیرها ذکر کرد. میرمیران در این دوره در شرکت ذوب آهن ایران مسئول کارگاه معماری، واحد طراحی وشهرسازی بوده است وچندین شهر جدید را طراحی کرده است که شامل’پولاد شهر، زیراب و زرندنو’ بوده است.

در طراحی این شهرها تنها منبع الهام میرمیران معماری کشور خودمانن بوده بلکه از معماری جهان نیز تبعیت می کرده است تبعیتی که میرمیران در مدرسه پولاد شهر از کارهای موشه سفدی کرده حاکی از این مسئله می باشد و آنرا صورت جعبه های هم شکل توسعه یابنده طراحی کرده است.

از تک بناهای این دوره می توان از Pabdana Tea House نام برد. تک بنایی که در داخل یک باغ طراحی شده است. در اینکار می توان گرایش پست مدرنیستی را در قوسها یی که به کار مدرسه پولاد شهر برده مشاهده کرد که البته کل کار ترکیبی از مدرن و پست مدرن می باشد. خانه طراحی شده کاملا آرامش بخش است خصوصاً با خطوط آبی و متعادل کننده ای که بکار برده است.

دوره دوم از سال 67-57: در این دوره کارهای میرمیران همزمان باانقلاب اسلامی در ایران که یکی از دستاوردهای آن رویکرد به سنت تاریخی، بومی گرایی و تأکید بر ارزشهای ایرانی-اسلامی بوده و همچنین همزمان با اوج پست مدرنیست درغرب که آن نیز توجه به سنت را اساسی می دانست بوده است.

مهمترین کارهایی که میرمیران در این دوره انجام داده شامل طرح جامع اصفهان، طرح منطقه شهری اصفهان و همچنین مرکز توسعه خانه سازی و شهر نشینی اصفهان بوده است. در این دوره بود که میرمیران باارائه مفهوم منطقه شهری در کشور برای اولین بار ضرورت توجه به ‘مناطق شهری’ کشور رابه منزله عرصه دین مشخص، مجزا و مستقل، در ‘حوزه مدیریت و برنامه ریزی شهری’ گوشزد می کند. موفقیت این طرح (طرح منطقه شهری اصفهان) ، در عمل به عنوان ابزاری کارا در فرایند هدایت وکنترل توسعه کالبدی منطقه شهری گشت و باعث شد طرح منطقه بندی شهری برای شهرهای با جمعیت بیشتر از یک میلیون نفر مورد تصویب هیئت دولت گردد.

در مرکزتوسعه نیز می توان گرایش به گذشته را در کار میرمیران دید. طریقه کار روی پلان، نوع تقسیم بندی نما از تأثیر میرمیران از گرایشهای کشور حکایت دارد.

کلیات و اهداف در معماری سبز

طراحی سبز عملی است برای حل مشکلات که طی آن، منابع طبیعی قبل، بعد و طی پروسه تولید و ساخت به کمترین حد آسیب می بیند، به علاوه در مسیر این عمل مصالح باید مفید بوده، عمر مفید طولانی داشته و قابل بازگشت به چرخه طبیعت باشند. چیزهای با طول عمر زیاد هم مفیدند و هم بزرگترین مانع علیه اسراف و ضایعات، و این بهتر از استفاده مجدد یا بازیافت آنها است.

اکنون زمانی است که منابع رو به زوال است، هنگامی که دغدغه معماران، معماران منظر، طراحان شهری، مهندسین و متخصصین ساختمان اساساً در چاره جوئی برای آینده است. متخصصین طراح باید حوزه مهارت و تخصص و فعالیت خود را در این زمینه بسط دهند که این از منابع حفاظت شود و حامی آینده فرزندان، نوه ها و نسل های بعدی باشد.

قبل از هر چیز که یک ساختمان سبز خلق شود مانند هر چیز دیگر به یک خالق احتیاج دارد. این موضوع یعنی ایجاد ساختمان سبز به سلامت فردی که در آن و در محیط اطراف آن زندگی می کند کمک خواهد کرد و از او پشتیبانی خواهد کرد و از او پشتیبانی خواهد کرد و باعث رضایت مندی و سودمندی آنان خواهد شد. این موضوع نیازمند کاربرد با دقت انرژیهای تصدیق شده در معماری است:

استفاده از طبیعت بادوام و منبع مواد با کفایت و تکیه بر خورشید برای استفاده های گرمایی و نیروی برق و روشنایی روزانه و دوباره استفاده کردن از ضایعات و.. یک اتحاد و یکپارچه سازی ساختمانی ظریف این استراژیها را تولید می کند. البته باید توجه داشت که تبدیل فرهنگ بشر به یک پایه و تغییر ساختار اساسی روح و سرشت انسان بستگی دارد. ما باید یکی شدن و به هم پیوستن و وابستگی به یکدیگر را با یک چیزی خیلی وسیع تر از خودمان را دوباره کشف کنیم. جهان طبیعت قلم مویی است روحانی که نسبت به همه چیز برتری می یابد. اول شخص و بعد جامعه این عقیده بولوزوف است. او عقیده دارد ما باید هر دو گروه را مجبور سازیم که موافق حقایق زندگی در جهان باشند. درغرب به این مسئله اعتقاد دارند که مزیت در طرح محیطی و طراحی آن در صورتی پیشرفت می کند و موفق خواهد بود که حقیقا مجمع و گروه طراحی آن فقط گروهی از طراحان باشند. آرک اولین شرکتی است که دست به این کار زده است. این شرکت تشکیل شده است ازمعماران، سازندگان و مهندسین و سرانجام عده ای از طراحان باید پاسخگو در تمامی پروژه های این شرکت باشند. این شرکت در جریان طراحی های خود از روش مشارکتی استفاده می کند یعنی تمامی اعضا در نظر دادن آزاد هستند اما تصمیم نهایی را طراحان خواهند گرفت. این روش یک روش قدرتمند در ساختمان سازی ها به شمار می رود. بسیاری از ساختمانها که در این شرکت در بین طراحان به توافق می رسد توافق آنها به خاطر مطلوبیت آن اثر است. یک کار جالب دیگر در این شرکت دعوت از تمامی افراد صاحب نظر برای عملی کردن و اجرایی شدن تمامی نتیجه های بدست آمده است. جوانب مهمی که متفاوت با طراحی های قردادی مشخص شده است عبارتند از:

طراحی باید تقریبا در برگیرنده 40 % از نیازها باشد نه اینکه 25 % از نیازها را به صورت قراردادی بر طرف کند.

روند طراحی جرینی است آشفته و پر دست انداز، بنابراین احتیاج به زمان طولانی دارد. طراحی به تفکر گروهای صادق و آزمایش کردن احتیاج دارد.

ایجاد ساختمان نیازمند یکپارچه سازی و اتحاد است. همان اتحادها و یکپارچه سازی هاست که منجر به تغییر ساختارهای روحی انسان خواهد شد.

اغلب از ساختمان سبز تعبیر به ساختمانی می شود که اثرات منفی آن بر روی محیط اطرافش کم باشد. هدف از ایجاد ساختمان های سبز بر اساس اصول ذکر شده بالا بهبود یافتن آب و هوا و جلوگیری از اثرات منفی ساخت و ساز بر محیط زیست است. صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی و کاربرد انرژیهای پایدار در حال حاضر هیچگونه نقشی در فرهنگ ساحتمانی کشور ندارد. علاوه بر آن در ساخت و سازهای مسکونی بخش خصوصی و خصوصا مسکن طبقات مرفه ارقام نسبتا مهمی به زیان سایر موارد ضروری هزینه در ساختمان صرف تزیینات افراطی و بی اصالتی می شود که عمدتا بنام ابزار سازی مشهور است. انگیزه صرف این مبالغ نامتعادل در زیور آرایی احرازجلال و شکوه و.. و نهایتا رونق و موفقیت تجاری خصوصا در حرفه بساز و بفروشی است. این مسئله متاسفانه به یک مد در جامعه تبدیل شده است که این نگران کننده است.

آبادان دانلود - خرید پایان نامه ها و مقالاتی پیرامون معماری سبز به صورت پرداخت اینترنتی. -- آبادان دانلود

Sign in here to get key content around معماری سبز. » آبادان دانلود -- (آبادان دانلود)

(آبادان دانلود) دنبال یه مقاله توپ درمورد معماری سبز می گردی؟ زود بیا اینجا. ~ آبادان دانلود

Bestsellers around معماری سبز -- آبادان دانلود … (آبادان دانلود)

[آبادان دانلود] امن ترین درگاه خرید مقالات پیرامون معماری سبز - (آبادان دانلود)

Collect important and important material about معماری سبز ~ آبادان دانلود ~ {آبادان دانلود}

{آبادان دانلود} آیا مطالب مورد نیازتان درمورد معماری سبز کم است؟ از مقالات این سایت استفاده نمایید. ... (آبادان دانلود)

Sign in from here to buy معماری سبز. - آبادان دانلود » (آبادان دانلود)

آبادان دانلود - دسته بندی کردن مقالات به رشته های مختلف به شما کمک خواهد کرد تا با سرعت بیشتری معماری سبز را پیدا نمایید. » آبادان دانلود

We put some valuable stuff around معماری سبز on our several websites. ... آبادان دانلود - [آبادان دانلود]

آبادان دانلود - مطالب علمی گوناگونی در خصوص معماری سبز در سایت موجود است. -- آبادان دانلود

You can find dictionaries in the DOC format around معماری سبز only here. » آبادان دانلود -- (آبادان دانلود)

[آبادان دانلود] - نوشتن مقاله معماری سبز با ما. دانلود برای شما. ~ {آبادان دانلود}

در منزل خود و به راحتی می توانید معماری سبز را تهیه نمایید. -- آبادان دانلود … آبادان دانلود

{آبادان دانلود} - معماری سبز Thanks for your purchase. - (آبادان دانلود)

آیا مطالب پیرامون معماری سبز به دردتان می خورد؟ ~ آبادان دانلود ~ (آبادان دانلود)

(آبادان دانلود) - Refer to معماری سبز for a list of top academic materials. ... [آبادان دانلود]

با خواندن 20 بگیرید. - آبادان دانلود » آبادان دانلود

آبادان دانلود: Click to view comments from your friends about articles around معماری سبز. » (آبادان دانلود)

آیا از دریافت معماری سبز از اینجا رضایت کافی دارید؟ ... آبادان دانلود - {آبادان دانلود}

آبادان دانلود - Download معماری سبز as pdf file -- آبادان دانلود

آیا به دنبال مقالات انگلیسی پیرامون معماری سبز می گردید؟ » آبادان دانلود -- [آبادان دانلود]

(آبادان دانلود) Buying a file معماری سبز makes you feel good on the subject. ~ آبادان دانلود

[آبادان دانلود] Can I make a discount on my site by purchasing معماری سبز? - (آبادان دانلود)

... دانلود ...

لینک کمکی

کانال برگزاری مسابقه

⭕️ محلی برای سرگرمی و تقویت ذهن
⭕️ همراه با شارژ به عنوان جایزه
⭕️ به سوالات پاسخ دهید و شارژ بگیرید😍
عضویت در گروه

نسخه قابل پرینت: معماری سبز آبادان دانلود

دانلود معماری سبز از آبادان دانلود